Послідовники

Пластовий курінь число 75 імені Героїв бою під Крутами

Курінь ч.75 ім. Героїв бою під Крутами  - пластовий курінь станиці Київ, що існує з 2000 р. Б. та є частиною Пласту – Національної Скаутської  Організації України, побудованої  за зразком англійського скаутингу. Організація стимулює всебічне самовиховання дітей та молоді в патріотичному дусі на основі християнської моралі. Її ціль - виховати свідомих, відповідальних і повноцінних громадян та майбутніх провідників суспільства. Пластун повинен бути вихованим, дружнім, люб’язним, товариським, а разом з тим мати твердий, вольовий характер, що здатен долати труднощі. Окрім моральних чеснот пластуни займаються тіловихованням,щоранку роблять руханку, грають в спортивні ігри, ніколи не сидять на місці. Пласт має випробувані та відкореговані протягом століття свого існування засоби виховання.

Наш курінь має патроном Героїв однієї з найбільш драматичних сторінок історії України, героїв визвольних змагань, що віддали за свою землю життя. Відповідно, багато заходів куреня мають саме історичну військову тематику. Проводиться багато мандрівок до місць історичних подій, боїв, пам’яток. На таборах ми організовуємо теренові ігри – тематичні змагання на великій площі з виконанням завдань, проходженням випробовувань. Юнаки навчаються жити в природі, а саме готувати їсти, ставити намет, добувати їжу, розпалювати вогонь, виживати в екстремальних умовах. Крім фізичного розвитку в юнаків розвивається творчість, почуття гумору. Хлопці вчать пісні, грають в забави, веселяться та відриваються.

Щороку курінь в рамках Всеукраїнської кампанії «Пам’ятай про Крути» організовує пластову мандрівку до місця бою під Крутами, метою якої є ознайомлення пластунів та членів дружніх організацій з історією тієї доби. Ця акція є однією з наймасштабніших на терені Центральної та Східної України. З кожним роком все більше організацій та пластових осередків долучаються до проведення заходу, а учасники розповідають про неї в колі сім’ї, друзів, підтримуючи ціль кампанії – пробудити в українцях почуття гордості за своїх героїв, за людей, що навіть у буремний час не зламалися і вийшли захищати свою Батьківщину!

В організації діти знаходять багато нових друзів, товаришів, вчаться перебувати в товаристві, підтримувати один одного, бути частиною команди. Тут формується людина-лідер, готова впевнено йти стежиною життя та вести за собою суспільство.

Більше інформації та історії куреня можете дізнатися на сторінці куреня у Вікіпедії


 Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут

Один із найвідоміших національних закладів нового типу. Він був створений Постановою Кабінету Міністрів України №490 від 19 серпня 1992 року у Львові на базі Львівської республіканської школи-інтернату з метою підготовки кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів і надання допомоги сім’ям, що потребують соціального захисту і йому присвоєно ім’я імені Героїв Крут. Тут створено всі умови, щоб хлопці вийшли у життя підготовленими до вибору своєї подальшої діяльності. Фізичному загартуванню юнаків сприяє робота 8-ми спортивних секцій, підвищенню інтелектуального рівня – консультації, факультативи з різних предметів навчального циклу.

Сьогодні тут навчається 430 ліцеїстів, серед яких: 20 сиріт, 27 напівсиріт, 67 дітей з неповних сімей, 48 дітей військовослужбовців. Висококваліфікований викладацький склад робить все можливе, щоб дати своїм вихованцям належну загальнотеоретичну підготовку, а вихователі піклуються про військовий вишкіл юнаків. Самодіяльні творчі колективи ліцею – незмінні учасники всіх урочистих заходів міста. Крім того, хоровий колектив – дипломант Всеукраїнського конкурсу військово-патріотичної пісні "Червона калина”! А танцювальний — двічі поспіль ставав дипломантом конкурсу "Сурми звитяги”!..

За роки свого існування заклад випустив у світ близько двох тисяч ліцеїстів, із них – 34 медалісти. Перші випускники ліцею, які пов’язали своє життя з військовою службою, скоро отримають на погони зірки підполковників та полковників. Від початку заснування тут свято шанують пам’ять Героїв Крут. Цей подвиг став яскравим дороговказом для наших ліцеїстів – майбутніх українських офіцерів, захисників незалежної України. Щороку кращі з них відвідують місце поховання крутян, беруть участь у траурних мітингах, присвячених їхній пам’яті. Дивлячись на цих гарних, струнких юнаків у військових одностроях, хочеться передати їм заповіт А. Гончаренка: "Бери ж собі, наша молоде, приклад від своїх попередників з-під Крут, і завжди — у всіх своїх починаннях — пам’ятай, що найсвятішим для нас було, є і буде — ...Бог і Україна!”...

У травні 1994 року ліцею був вручений Почесний Прапор Львівської обласної Ради, як взірцевому навчальному закладу нового типу, в якому здійснюється військово-патріотичне виховання молоді. 

 

Учасники бою

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow