Видання

 

Героїка трагедії Крут


Героїка трагедії Крут — Київ: ПП Сергійчук М. І., 2008р. — 488 с.

У спогадах учасників студентського бою під Крутами 29 січня 1918 року, роздумах сучасників, поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних і військових подій осмислюється героїка подвигу юнаків в ім'я України.
Видання, матеріали якого подаються, як правило, в оригіналі, друковані раніше тільки в еміграції й часто без повних імен авторів, розраховане на українську молодь і всіх тих, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917—1921 роках.

 


 

 

Крути

КРУТИ - ЗБІРКА ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ - Київ, видавництво "СМОЛОСКИП"
Упорядники: Осип і Надія Зінкевичі, 2008р.
До збірки «Крути», виданої «Смолоскипом» до 90-річчя бою, увійшли найрізноманітніші матеріали. Це й історичні матеріали та статті, в яких розкривається хід та причини трагедії, і художні твори, але насамперед — публіцистика різних часів. Найцінніша частина книги — спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.
Багато матеріалів, узятих із важкодоступних діаспорних видань, публікуються в Україні вперше. Книга розрахована на широке коло читачів, зокрема молодь.

 


 

 

Завантажити .pdfКРУТЯНСЬКА ПОДІЯ. Упор. В. Зарицький. - Чікаго, 1972. - 58 с.

В книзі зібрано свідчення учасників бою та військових діячів часів Української революції. Упорядник виявив і спростував найбільш поширені стереотипи щодо фальсифікації Крутянського бою. Представлені матеріали аргументовано доводять, що оборона Бахмацького залізничного вузла була покладена на курсантів Військової школи ім. Б. Хмельницького, що сил явно було недостатньо і тому було вирішено відступити від Бахмача. На допомогу курсантам прибула сотня Студентського куреня в кількості до 130 осіб.

Однак головний тягар бою винесли курсанти. Саме серед них було найбільше втрат, тому нема підстав твердити лише про втрати "одних тільки студентів". У Студентській сотні не було "напівдітей", більшість її учасників мали військову підготовку і навіть встигли повоювати на фронтах Першої світової війни.

 




Завантажити .pdfСЕМЕН ЗБАРАЗЬКИЙ. КРУТИ: У 40-РІЧЧЯ 29-го СІЧНЯ.
Мюнхен - Ню-Йорк, 1958.

Псевдонім "Семен Збаразький" належить вихованцю Станиславівського (нині - Івано-Франківського) Пласту Данилу Чайковському. Вступивши до українського націоналістичного підпілля спеціалізувався на редакторській діяльності. Зокрема, разом із ще одним пластуном Степаном Бандерою, редагував гумористичне видання СУНМ (Союзу Української Націоналістичної Молоді) "Гордість Нації". Учасник Центральної похідної групи ОУН (1941), вязень німецького концтабору.
Редактор офіціозу ОУН "Шлях Перемоги", а також видання СУМ "Крилаті", книги "Московські вбивці Степана Бандери".

 

 


 

 

 

Учасники бою

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow